Jak zmienić ścieżkę kariery?

Praca, którą wykonujesz, aby zarobić na życie, pochłania dużą część Twojego czasu i energii. Dzień po dniu przeciętny człowiek pracuje latami, logując się godzinami pracy.

To nie jest złe, jeśli kochasz swoją pracę.

Niestety, zbyt wielu z nas ledwo toleruje naszą pracę. Pragniemy zrobić coś, co pokaże nasz prawdziwy cel w życiu.

Dlaczego więc tak wielu ludzi nadal pracuje na stanowiskach, które sprawiają, że są nieszczęśliwi?

Wszystko sprowadza się do strachu.

Znasz to uczucie – suchość w gardle, sęki w żołądku, spocone dłonie.

Byłem tam dwa razy – na rozdrożu pozostawania w miejscu i zmagania się z każdym kiepskim dniem lub wykonywania pracy, która naprawdę mnie uszczęśliwiła.

Piszę tutaj oczywiście ten post, ponieważ w końcu podjąłem decyzję o podążaniu ścieżką ku swoim marzeniom, ale dopiero wtedy, gdy rozpoznałem rozmaite lęki, które trzymały mnie na złej drodze przez tak długi czas.

Kiedy już zidentyfikujesz obawy stojące za wymówkami dla pozostania w miejscu, możesz znaleźć odwagę, by dokonać zmiany kariery, o której już wiesz, że musisz dokonać.

Oczywiste lęki

Większość ludzi nie będzie miała problemu z identyfikacją strachu przed zmianą i strachu przed życiem w ubóstwie jako dwóch głównych powodów, dla których ludzie decydują się pozostać w karierze, która ich nie uszczęśliwia.

Ale zachęcam cię do głębszego kopania i znalezienia tego, co naprawdę trzyma cię w pułapce w twojej obecnej pracy.

Kiedy zdecydowałem się zmienić karierę, zdałem sobie sprawę, że to bardziej instynktowne, mniej widoczne lęki naprawdę trzymały mnie w miejscu.

Opiszę je tutaj. Może one też będą ci znane.

Głębsze lęki

  1. Rozczarowujące innych

Poszedłem za architekturą długo po tym, jak wiedziałem, że to nie jest dla mnie właściwa droga, ponieważ wierzyłem, że ludzie liczą na mnie, że odniosę sukces jako architekt. Wszystkim wzbudziłem nadzieję i chciałem sprawić, by byli z siebie dumni.

Może to być odwieczne marzenie rodziców lub duma, którą widzisz w oczach partnera, gdy mówi innym, co robisz.

Nie chcesz tego stracić. Ludzie, których kochasz, wydają się szczęśliwi z powodu twojego wyboru kariery, ale to nie czyni cię szczęśliwym.

Zdecydowałem się porzucić architekturę, ponieważ zdałem sobie sprawę, że ludzie, którzy są dla mnie naprawdę ważni, nigdy nie chcieliby, żebym przez całe życie żyła w nędzy. Byliby bardziej podekscytowani, gdyby wiedzieli, że jestem szczęśliwy

Polecamy wspaniały blog o motoryzacji, dla każdego miłośnika samochodów – nie zawiedziesz się.

  1. Utrata statusu

Niektóre kariery są bardziej prestiżowe niż inne. Brzmi to powierzchownie, ale jeśli jesteśmy szczerzy, to naprawdę ma znaczenie dla wielu ludzi, a jeśli mamy trochę prestiżu, może być trudno odpuścić.

Etykieta „architekta” podniosła mój status. Podobało mi się zwiększenie ego. Sposób, w jaki ludzie odpowiadali, kiedy powiedziałem im, że studiuję na architekturze, sprawił, że poczułem się dobrze.

To samo można powiedzieć o prawnikach, lekarzach, inżynierach itp.

Musiałam zdać sobie sprawę, że dopóki polegam na swoim zawodzie, który sprawia, że ​​czuję się wartościowy, tak naprawdę nigdy nie będę wolny.

Wszyscy znamy ludzi z wysokimi stanowiskami pracy i prestiżowymi tytułami, którzy czują się nieszczęśliwi.

Tags: