Korzyści z samotności

Żyjemy w świecie, który jest zawsze połączony. Nasze codzienne życie wypełnione jest pracą, szkołą, obowiązkami rodzinnymi, obowiązkami domowymi czy opieką nad osobami starszymi. Kiedy nie jesteśmy zajęci wykonywaniem naszych codziennych zobowiązań, pozostały czas wypełniamy mediami społecznościowymi, dodatkowymi zajęciami lub pracą społeczną.

To jest wyczerpujące. Są też ludzie, którzy nas potrzebują, zwłaszcza ci, których kochamy; czy to słuchanie ich, uznawanie, pomaganie im w odrabianiu lekcji czy robienie kolacji. Tylko wtedy, gdy jesteśmy sami, możemy zdjąć wszelkie maski społeczne i naprawdę być sobą.

Dlaczego więc samotność jest niezbędna? Ważne jest, aby znaleźć czas na przeżycie samotności. W ten sposób można znaleźć jasność, spokój i szczęście. Kiedy jesteśmy sami, wielu z nas może stworzyć przestrzeń, w której po prostu będziemy, słyszeć swoje myśli i widzieć siebie.

Obecny stan pandemii ma negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Niektórzy czuli się zagubieni bez interakcji społecznych i zgiełku codziennej harówki. Wiele osób poczuło się nieswojo i nie było pewnych, co zrobić z czasem, który mają do dyspozycji.

Bez zwykłej codziennej rutyny niektórzy musieli stawić czoła spędzaniu większej ilości czasu w swoich domach, mniejszym łączeniu się ze światem zewnętrznym i znajdowaniu większej ilości wolnego czasu na spędzanie czasu z innymi domownikami.

Czy to źle? Niezupełnie, jeśli zaniedbałeś najbliższych w swoim życiu. Wręcz przeciwnie, jest to świetny czas, aby ponownie połączyć się z bliskimi i poznać ich na głębszym, bardziej połączonym poziomie. Jednak zbyt wiele jednej rzeczy jest również niezdrowe.

Znalezienie równowagi między spędzaniem czasu z bliskimi, kontaktami z przyjaciółmi, miejscem pracy lub szkołą a opieką nad własną rodziną bez pozytywnego doświadczenia samotności jest niezdrowe. Dlatego tworzenie przestrzeni do skupienia się na sobie jest ważne dla naszego rozwoju i utrzymania zdrowego, zrównoważonego stanu fizycznego i psychicznego.

Większość ludzi uważa, że ​​samotność jest bolesna i zamiast tego wypełnia swoje życie zajęciami, które zapewniają sobie zajęcie. Inni całkowicie mylą samotność z samotnością. Ale jest różnica między samotnością a samotnością.

W chwilach samotności, możesz odwiedzić blog o samochodach i poczytać o technikach konserwacji Twojego samochodu – nie pożałujesz.

Samotność występuje wtedy, gdy osoba czuje się samotna i odłączona od innych, niechciana lub w jakiś sposób jej brakuje. Możemy czuć się samotni, nawet jeśli otaczają nas ludzie lub jesteśmy w związku.

Samotność jest wtedy, gdy dana osoba decyduje się na samotność i daje poczucie siły. Ponieważ wolimy być sami, zamiast czuć się samotni i odłączeni od innych, możemy skupić się na łączeniu się ze sobą. Samotność ma w sobie moc, kiedy ją wybieramy.

Tags: